Opis Broni

Strzelnica Bielsko-Biała

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
Walther P99 AS, kal. 9x19mm.
Pistolet P99 został wyposażony w oryginalną odmianę mechanizmu spustowego nazwaną przez producenta Anti-Stress. Z wcześniej przeprowadzonych badań wynikało, że w stresie częste są przypadki mimowolnego ściągnięcia spustu o kilka milimetrów, co może spowodować przypadkowe oddanie strzału. Problem ten rozwiązuje zastosowanie spustu o długiej drodze, ale wtedy problemem jest trudność oddania kolejnych strzałów w krótkich odstępach czasu ze względu na długi skok języka spustowego. Zastosowany w P99 mechanizm spustowy ma długą drogę przy pierwszym ściągnięciu (14 mm), ale przy następnych strzałach spada ona do 5 mm. Inną oryginalną cechą P99 było zastosowanie wymiennych paneli tylnej części chwytu pistoletowego, co umożliwiało dostosowanie obwodu chwytu do wielkości dłoni strzelającego. Produkcja nowego pistoletu została uruchomiona w październiku 1996. Pierwsza wersja miała kaliber 9 mm Parabellum, ale już w styczniu 1997 rozpoczęto produkcję wersji kalibru .40 S&W. W 1997 pojawiły się dwie nowe wersje P99 różniące się konstrukcją mechanizmu spustowego: z mechanizmem spustowym z wyłącznym częściowym samonapinaniem (P99 QA) oraz z mechanizmem spustowym tylko podwójnego działania (P990). W związku z wprowadzeniem tych wersji oznaczenie pierwszej wersji z mechanizmem spustowym SA/DA zmieniono na P99 AS (Anti-Stress).

CZ P-07, kal. 9x19mm.
CZ P-07 jest polimerowym kompaktowym pistoletem, zaprojektowany przede wszystkim jako broń do noszenia na co dzień. CZ P-07 to następca CZ 75 P-07 DUTY, wnosząc szereg innowacyjnych funkcji. Nowa powierzchnia prowadnicy zamka, lufy i innych składników znacząco zwiększa żywotność broni na uszkodzenia mechaniczne, jak również na korozję. Nowy materiał szkieletu jest wzmocniony włóknem polimeru. Wymienne nakładki rękojeści pozwalają dostosować broń do ergonomii i potrzeb użytkownika. Są one dostępne w trzech rozmiarach - S, M, L, i są częścią standardowego pakietu. Broń została pozbawiona ostrych krawędzi. Dodano przednie ząbkowania na zamku dla lepszej obsługi pistoletu. Zmodernizowano również spust oraz kurek. Pojemność magazynka to 15 naboi w kalibrze 9x19 i 12 sztuk w kalibrze .40 S&W. Pojemność może być zwiększona do 17 (9x19) i 15 (.40 S&W) sztuk, za pomocą kopytek które są również częścią zestawu. Zastosowany został sprawdzony mechanizm spustowy Omega. Bezpiecznik jest oburęczny, zwalniacz magazynka może być przełożony na odpowiednią stronę. Każda broń jest fabrycznie wyzerowana na 15 metrów.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
CZ SP 01 Shadow 2, kal. 9x19mm.
CZ Shadow 2 to druga generacja legendarnego pistoletu CZ 75 SP-01 Shadow. Broń została zaprojektowana przy udziale najlepszych strzelców firmowych CZ strzelających w zawodach IPSC. Dzięki tej współpracy uzyskano pistolet, który w klasie pistoletów dedykowanych do IPSC podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

Taurus 689, kal. ,38 Special/,357 Magnum.
Rewolwer Brazylijskiej produkcji z lufą o długości 6', sześciostrzałowy bęben. Wygodny chwyt rewolweru z długa lufą daje dużo przyjemności strzelającym, w kalibrze ,38 Special i ,357 Magnum.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
P 83 Wanad, kal. 9x18mm.
P-83 działa na zasadzie wykorzystania energii odrzutu zamka swobodnego. Mechanizm spustowy z samonapinaniem kurka i przerywaczem umożliwia tylko ogień pojedynczy. Lufa ma 4 bruzdy prawoskrętne o skoku 252 mm. Funkcję przerywacza pełni występ w tylnej części szyny spustowej. Do samonapinania potrzebna jest siła 50 N. Pistolet ma mechanizm uderzeniowy kurkowy z kurkiem zewnętrznym napędzanym sprężyną działającą na kurek poprzez żerdź kurka. Wyciąg sprężynujący umieszczony jest w zamku. W zamku znajduje się wskaźnik obecności naboju w komorze nabojowej. Po wystrzeleniu ostatniego naboju zamek zostaje zatrzymany w tylnym położeniu. Przyrządy celownicze stałe wyregulowane na 25 m. Do zabezpieczenia pistoletu służy bezpiecznik skrzydełkowy zlokalizowany nad rękojeścią z lewej strony zamka. Ustawienie bezpiecznika w położeniu zabezpieczającym powoduje unieruchomienie iglicy. Pistolet można zabezpieczyć przy kurku napiętym i przy zwolnionym. Przed przypadkowym wystrzałem przy kurku zwolnionym chroni dźwignia zabezpieczająca. Pistolet P-83 w stanie zabezpieczonym można przeładować. Dodatkowym atutem pistoletu są wąskie i relatywnie wysokie przyrządy celownicze, dzięki którym poprawia się stopień widoczności celu. Język spustowy pistoletu, w porównaniu do wielu nowoczesnych konstrukcji, jest umiejscowiony bliżej rękojeści, dzięki czemu użytkownicy o małych dłoniach nie mają problemów z prawidłowym chwytem.

Glock 21 Gen 3, kal. 45 ACP
Niezwykły z powodu swojej dokładności i lekkiego odrzutu, GLOCK 21 Gen3 zapewnia moc kalibru 45 ACP połączoną z dużą pojemnością magazynka ze względu na dwurzędowy magazynek zastosowany w tej jednostce. Broń świetnie zachowuje się w dużych dłoniach. Trzy automatyczne, niezależnie działające mechaniczne bezpieczniki są wbudowane w system kontroli ognia pistoletu. Każdy pistolet GLOCK ma 3 niezależne bezpieczniki: \
  • -bezpiecznik spustu,
  • -bezpiecznik iglicy,
  • -bezpiecznik upadku.
Wszystkie trzy zabezpieczenia wyłączają się kolejno po naciśnięciu spustu. Automatycznie ponownie się uruchamiają po zwolnieniu spustu.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
Diamond Back DB, kal. 9x19mm
Pistolet samopowtarzalny z kurkiem wewnętrznym amerykańskiej firmy Diamondback, w dużym stopniu wzorowany na Glocku 17. Szkielet z polimerów zapewnia niską masę. Wyprofilowanie chwytu jest wyjątkowo ergonomiczne. Dolna szyna Picatinny z pięcioma wcięciami umożliwia osadzenie na broni latarki taktycznej lub laserowego wskaźnika celu. Pojemny, dwurzędowy magazynek (15 +1) zapewnia dużą siłę ognia. Przyrządy celownicze typu 3 Dot ułatwiają szybkie namierzanie celu, także w warunkach gorszej widoczności. Długość linii celowniczej 158,75 mm. Opór spustu 2,5 kg.

Glock 17 Gen 3, kal. 9x19
Pistolet GLOCK jest uniwersalnym rozwiązaniem dla osób które szukają prostej i kompaktowej konstrukcji. W latach 80’ zadebiutował w Austriackiej armii, by później stać się najpopularniejszą bronią funkcjonariuszy policji na całym świecie. Opracowany i produkowany przez GLOCK GmbH z Deutsch-Wagram w Austrii, na jego bazie powstało wiele wersji o różnym przeznaczeniu, różniących się głównie kalibrem stosowanej amunicji, wymiarami zewnętrznymi i masą. GLOCK jest światowym hitem i zyskał miano broni XXI wieku. W pistoletach GLOCK zastosowano potrójny system zabezpieczenia: zewnętrzny spustowy i dwa wewnętrzne igliczne, są one kolejno zdejmowane w trakcie naciskania na język spustowy. Pozwala to na bezpieczne użytkowanie pistoletu z wprowadzonym nabojem do komory zamkowej co znacznie skraca czas użycia broni. Dodatkowo nie pozwala na ponowne napięcie i wyzwolenie mechanizmu uderzeniowego w razie niewypału.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
Glock 17L Gen 3, kal. 9x19mm
Model Glock 17L różni się od podstawowego modelu przede wszystkim długością lufy, pozostałe parametry są bez zmian.

Glock 19 Gen 3, kal 9x19mm
Model Glock 19 charakteryzuje się kompaktową budową, jest mniejszy o swoich braci 17-tek w chwycie, a także posiada krótszą lufę, idealny dla mniejszych rąk i skrytego noszenia jednostki.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
CZ SP 01 Shadow, kal. 9x19mm
Pistolet stworzony z myślą o strzelcach praktycznych IPSC. Dostosowany do potrzeb, duży pistolet samopowtarzalny z mechanizmem spustowym SA/DA. 114 mm lufa kuta na zimno, waga broni bez magazynka wynosi 1180 gramów. "Shadowka" zasilana jest z magazynków o pojemności 18 naboi 9 mm Para, muszka posiada światłowód. Pistolet CZ SP-01 Shadow zdobył uznanie i bardzo dobrą opinię środowiska strzeleckiego. Pistolet został odświeżony po uwzględnieniu sugestii użytkowników: policjantów, wojskowych i strzelców sportowych z całego Świata. CZ 75 SP-01 SHADOW nie jest wyposażony w blokadę iglicy, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia ciężaru spustu. Szkielet pistoletu, pochodzi z nowej formy zawiera zmiany, takie jak wnęki pod osłoną spustu oraz specjalnie wyprofilowana rękojeść aby poprawić chwyt. Światłowodowe przyrządy celownicze ułatwiają celowanie. Zaokrąglone krawędzie magazynka, znacznie ułatwiają ładowanie. Ta nowa generacja pistoletu CZ 75 SP-01 Shadow jest odpowiednia do samoobrony oraz do uprawiania sportu. CZ SP-01 został zaprojektowany i wykonany, z przeznaczeniem dla jednostek specjalnych oraz sił zbrojnych. Dzięki niezrównanej dokładności, niezawodności i wysokiej stabilności podczas szybkich strzałów pistolet ten jest coraz bardziej popularny nawet wśród IPSC strzelców sportowych. Adam Tyc, (członek Česká Zbrojovka), osiągną tym pistoletem na zawodach IPSC tytuł mistrza świata (2005, 2008), mistrza Europy (2007), jest także zwycięzcą AustralAsian Games ( 2004, 2007).

PM Scorpion EVO 3 S1, kal. 9x19mm
To nowoczesny pistolet maszynowy (semi-auto) z komorą nabojową w kalibrze 9x19 używany przez siły bezpieczeństwa i armie na całym świecie. Broń cechuje wyjątkowa ergonomia, trwałość i łatwość obsługi. Ten pistolet maszynowy spełnia wymagania dla niezawodnej pracy w trudnych warunkach, zgodnie ze standardami zarówno NATO AC 225 i D14 i TPVD 637 - 81. Broń umożliwia strzelanie ogniem pojedynczych strzałów, bo jest przystosowana na rynek cywilny.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
PM H&K MP5, kal. 22LR
Ten model jest pierwszą oficjalną wersja karabinka H&K MP5 na nabój bocznego zapłonu .22 LR. Legendarna niemiecka marka jest gwarantem jego niezawodności i wysokiej jakości wykonania.Firma Carl Walther słynąca z 125 letniej tradycji w produkcji broni wytwarza te modele w Niemczech. Odznaczają się one najwyższą jakością i niezawodnością.
  • - bezpiecznik manualny
  • - obudowa z aluminium lotniczego o podwyższonej wytrzymałości,
  • - kaliber: .22 LR (boczny zapłon)
  • - pojemność magazynka; 25 szt
  • - wszystkie manipulatory działają tak jak w wersji bojowej.

AK 47, kal. 7,62x39mm
Karabinek półautomatyczny AK jest bronią, działającą na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w lufie do komory gazowej, umieszczonej nad lufą. Broń jest niezwykle trwała, niezawodna i odporna na zabrudzenia oraz zaniedbania eksploatacyjne. Jest też prosta w obsłudze i tania w produkcji, przez co idealnie nadaje się do masowej produkcji i wykorzystywania nawet przez słabo wyszkolone oddziały. Zasilanie broni odbywa się z dwurzędowego magazynka łukowego o pojemności 30 nabojów wykonanego z blachy stalowej metodą tłoczenia.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
Smith&Wesson MP15 Sport II, Kal. 5,56x45mm
Karabinek sportowy, idealny do treningu podstawowego, nawiązujący do rozwiązań konstrukcyjnych broni autorstwa E. Stonera (M4/M16). W modelu M&P15 Sport II zastosowany został układ gazowy z przewodem odprowadzającym gazy bezpośrednio na suwadło, jak w broni Stonera, oraz ręczny dopychacz suwadła. Karabinek jest wzorowany na wczesnych wersjach karabinków M4 i wyposażony jest w charakterystyczne, okrągłe łoże przednie wykonane z polimerów i składające się z dwóch symetrycznych połówek. Także wysuwana, 6-pozycyjna kolba jest kopią kolby zastosowanej w pierwowzorze. Broń wyposażona jest w mechaniczne przyrządy celownicze – składany przeziernik Magpul Folding MBUS, montowany na szynie uniwersalnej, oraz stałą, regulowaną muszkę umieszczoną na charakterystycznej, trójkątnej podstawie. 16-calowa lufa karabinka wykonana jest ze stali chromowo-molibdenowej 4140CM. Suwadło, zamek oraz klucz gazowy są chromowane w celu zwiększenia ich wytrzymałości. Do karabinka pasują standardowe akcesoria broni rodziny M4 i jej klonów, takie jak kolby czy chwyty, co daje użytkownikowi pełną dowolność w ich wyborze i modyfikacji Model M&P15 Sport II.

Mossberg Maverick 88, kal. 12/76
"Pompa" typu sportowo - policyjnego, produkowana dla Mossberga przez firmę Maverick. Broń cechuje się wysoką niezawodnością i trwałością. Prosta intuicyjna obsługa sprawia, że strzelec ma dużo zabawy z korzystania z tej jednostki.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club
Uzkon AS 16, kal. 12/76
Turecka „pompa” taktyczna, wykonana z dobrej stali lufowej 4140. Niska masa komory zamkowej wynika z zastosowania lotniczego duraluminum 7075. Zwraca uwagę ergonomiczna osada z oddzielnym chwytem pistoletowym, regulowaną kolbą oraz dolną szyną Picatinny, osadzoną w przedniej części czółenka. Mechaniczne przyrządy celownicze pozwalają na celne strzelanie pociskami kulowymi. Na końcu lufy zamontowano urządzenie wylotowe, pełniące funkcję tłumika płomienia. AS 16 to lekka, szybkostrzelna broń o niezawodnym działaniu.

Mossberg 715 T, kal. 22LR
Sportowy karabinek samopowtarzalny do konkurencji strzelania dynamicznego, zbudowany na schemacie popularnego kbk M 4 (czyli skróconej wersji M 16). Kolba z tworzywa posiada możliwość regulacji długości (w zakresie 266,7 – 361,9 mm). Broń wyposażona jest w mechaniczne przyrządy celownicze typu przeziernikowego oraz komplet pięciu szyn Picatinny. Lufa z tłumikiem ognia. Karabinek jest przewidziany do amunicji .22 LR HV.
Strzelnica Bielsko-Biała Gun Club

Imprezy integracyjne i Eventy firmoweOferujemy kompleksową organizację imprez integracyjnych i eventów firmowych na terenie naszej strzelnicy.

Zadzwoń teraz